Goriška Brda Slovinsko - královská degustace

Kdy: 13.2.2020 v 18 hodin

Kde: Rovensklípek Brno

 

Fantastická vína od nejrenomovanějších slovinských vinařů z mikroregionu Goriška Brda.
Zastoupená vinařství: Blažič, Čarga, Kabaj, Tomáž Princič, Ščurek, Piro - Tibor Jakončič, Emeran Reya

Ochutnáme většinu zde pěstovaných odrůd, avšak velký prostor dostane lokální odrůda Rebula.

Osobně jsme tento region navštívili v listopadu loňského roku a rádi vás odborně provedeme jednotlivými víny včetně fotoprezentace z jednotlivých vinařství.
Cena na osobu 790,- Kč a nutná rezervace předem. Omezená kapacita 25 osob. Do volného prodeje jde jenom 6 lístků, ostatní se prodali v předprodejích.


Degustací vás osobně provede vinař a milovník vína Michal Rovenský, specializovaný expert a posuzovatel pro senzorickou analýzu vín dle norem ČSN ISO 8586-2.

 

ImageImage

 

Veškerý náš sortiment nově zakoupíte v našem partnerském webu, který má stejné ceny jako my.

www.vasevinoteka.cz

 

doručení po celé ČR do 2 pracovních dnů

 

100% Hroznový mošt

Nově si u nás můžete ochutnat 100% hroznový mošt v lahvích o objemu 0,7l. Jedná se konkrétně o Zweigeltrebe + Ryzlink vlašský s cukernatostí 23°NM (230g/l přírodního hroznového cukru). Mošty byly pasterizovány v Moštárně Hostětín při teplotě 87°C. Hroznový mošt neobsahuje žádný alkohol.
K ochutnání na prodejně v Brně.

14.10.2019
Aktuality - prodej burčáku ukončen a již za cca 14. dní zahajujeme prodej mladých vín.

 

Těšit se můžete mimo jiné na tato vína:

Lena moravské zemské 2019 suché
Hibernal moravské zemské 2019 polosuché
Veltlínské červené rané moravské zemské 2019 polosladké
Muškát moravský moravské zemské 2019 polosladké

A od 8.11.2019 na tato Svatomartinská vína
Muller Thuragu
Svatovavřinecé rosé
modrý Portugal

 

Burčák teče proudem každý den. Pomalu ani nestíháme sbírat hrozny.

 

Historický úspěch našeho vinařství 

Získali jsme ocenění šampióna v kategorii růžových vín na prestižní mezinárodní výstavě MUVINA 2016 a to s vínem Frankovka rosé pozdní sběr 2015 polosladké.

Získali jsme celkem 6 medailí: Grand Prix Vinex 2015

  • vítěz kategorie a zlatá medaile - Merlot rosé pozdní sběr 2013
  • zlatá medaile - Sauvignon pozdní sběr 2013
  • stříbrná medaile - Cabernet Moravia rosé jakostní 2014
  • stříbrná medaile - Aurelius kabinetní 2013
  • stříbrná medaile - Tramín červený pozdní sběr 2013
  • stříbrná medaile - Ryzlink rýnský pozdní sběr 2013

Championem GRAND PRIX VINEX 2015 se stal Tokaj z Maďarska. Národním vítězem ČR je Winberg Mikulov

Ve dnech 28. a 29. dubna se v Národním vinařském centru ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 22. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mezinárodních degustátorů se dočkal Champion, vítězové kategorií a další výjimečná vína. V závislosti na dosaženém bodovém ohodnocení byly nejlepším vínům uděleny také zlaté a stříbrné medaile, 10 vín získala dokonce velkou zlatou. Veřejnost bude mít příležitost seznámit se nejen s oceněnými víny na brněnském výstavišti ve dnech 23. a 24. května 2015.

Na tiskovém brífinku na závěr hodnocení byly oznámeny první neoficiální výsledky:

• Vítěz kategorie A1 (bílá vína suchá): Veltlínské zelené pozdní sběr, 2013, výrobce Víno Mikulov s.r.o., ČR
• Vítěz kategorie A2 (bílá vína polosuchá): Cabernet Blanc 2014, výrobce Weingut Anselmann, Německo
• Vítěz kategorie A3 (bílá vína polosladká): Rulandské bílé pozdní sběr 2013, výrobce WINBERG Mikulov, s.r.o. Toto víno se stalo také Národním vítězem, tedy nejlépe hodnoceným vínem z ČR.
• Vítěz kategorie B2 (růžová vína ostatní): Merlot Rosé 2013, Víno Rovenius s.r.o., ČR !!!
• Vítěz kategorie C1 (červená vína suchá): 1865 Single Vineyards Carmenére, 2012, Chile, dovozce firma Adveal s.r.o.
CHAMPION a Vítěz kategorie D (vína přírodně sladká): Tokaji Késöi Arany 2013, Tokaj Kereskedöház Zrt, Maďarsko
• Vítěz kategorie F (šumivá vína): Louis Girardot brut 2010, BOHEMIA SEKT s.r.o., ČR

Celkové oficiální výsledky soutěže, vč. udělení jednotlivých medailí a dalších cen (např. národní vítězové pro nejlépe hodnocená vína z jednotlivých zemí, nejlepší kolekce atd.) budou zveřejněny v oficiálním katalogu soutěže, který bude vydán ke dni veřejné prezentace soutěžních vín, které se uskuteční ve dnech 23.-24. 5. 2015 v pavilonu B brněnského výstaviště souběžně s veletrhem Minerály Brno.

V soutěži bylo hodnoceno 502 vzorků vín ze 13 vinařských států světa. Nejvíce vín je samozřejmě z České republiky (419 vín), dále je nejvíce zastoupeno sousední Rakousko (21) a v těsném závěsu Maďarsko (18). Nechybí ale ani vína např. ze Slovenska, Moldávie, Argentiny, Chile, Polska a dalších zemí.

O soutěži

GRAND PRIX VINEX je prestižní mezinárodní soutěž vín, jejímž cílem je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu. V roce 2015 se uskutečnil již 22. ročník.

Soutěž organizuje Národní vinařské centrum, o.p.s. ve spolupráci s Veletrhy Brno, a.s. a Svazem vinařů ČR. Záštitu nad soutěží převzali ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál. Organizaci soutěže podpořil Vinařský fond a také partneři soutěže: THERMOTECHNIKA BOHEMIA, spol. s r.o., Karlovarské minerální vody, a.s. a Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické Valtice.

Vína byla hodnocena mezinárodní komisí renomovaných degustátorů v prostorách valtického zámku. Hodnocení vín probíhalo na platformě počítačového systému pro hodnocení vín, který byl vyvinut Národním vinařským centrem.

Prestižní ocenění a medaile

Vína v soutěži procházejí přísným hodnocením a jen ta nejlepší získávají medaile. Udělovány jsou pouze stříbrné, zlaté a velké zlaté medaile, přičemž potřebné bodové ohodnocení pro jejich získání je oproti většině tuzemských výstav nastaveno o něco výše a odpovídá mezinárodním zvyklostem – stříbrná medaile min. 84 bodů, zlatá medaile min. 87 bodů, velká zlatá medaile min. 90 bodů. To je zárukou prestiže získaných medailí.

Hlavními oceněními soutěže jsou „Champion“, dále vítězové jednotlivých kategorií, nejlépe hodnocená kolekce vín a národní vítězové pro země, které přihlásily min. 10 vín. Výrobci těchto vín získávají prestižní ceny v podobě skleněných pohárů od světoznámého umělce Bořka Šípka a Champion navíc ještě chladicí vinotéku od partnera soutěže firmy THERMOTECHNIKA BOHEMIA.

Degustátoři

Do degustačních komisí byli přizváni renomovaní tuzemští a zahraniční degustátoři vín. Ti zasedli u tzv. „kulatých stolů“, které jim umožnily v případě potřeby o vínech rozvinout diskusi. Tento způsob je zárukou profesionálního ohodnocení vín.

Veřejná prezentace soutěžních vín

Vína mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX budou veřejnosti prezentována ve dnech 23.-24. 5. 2015 v pavilonu B brněnského výstaviště v rámci mezinárodního veletrhu MINERÁLY BRNO. K ochutnání zde budou vína, která získají min. 80 bodů. Zde také proběhne vyhlášení výsledků a předání hlavních cen soutěže. Slavnostní večer zpříjemní doprovod cimbálové muziky a celý víkend také prezentace potravinářských produktů.

Oficiální web soutěže: www.grand-prix-vinex.cz