Co je to Rovensklípek - místo, kde si je vinař a milovník vína ROVEN

Sklepní vinný degustační BAR Brno, celoročně vytápěný krbem, v sobě kombinuje přednosti vinárny, vinotéky s rumovou degustační nabídkou. Celková kapacita vinárny je cca 50 osob. V prostorách podzemního sklípku s historickým nádechem, si můžete objednat svou oslavu narozenin, firemní večírek nebo jednoduchou ochutnávku  s občersvením na míru. Program může obohatit např. cimbálová muzika. Ochutnávkou vín Vás provede Michal Rovenský, držitel certifikátu mezinárodního degustatora - jednatel vinařství - a jeho team školených zaměstnanců.

Ve vinárně můžete ochutnat lahvová moravsko zemská, i přívlastková vína z vinařství Rovenius. Ke každému vínu si můžete vybrat "zobání" z nabídky lehkého občerstvení v podobě sýrů, uzenin, škvarků, oliv, oříšků nebo nakládaných specialit.Image

V nabídnce najdete kompletní sortiment vín z vlastní produkce a rozlévaná lahvová vína dle týdenní nabídky.

Vinný degustační bar se soustřeďuje výhradně na moravská přívlastková vína, ale dnes je stále náročnější ukojit chutě jednotlivců. Již nějakou dobu se v degustačním baru můžete setkat i s velkou nabídkou rumů z celého světa, která čítá dnes krásných 45 kousků a stále přibývá. Sklípek nabízí i točené pivo, kterým každý návštěvník určitě neohrne nos. V aktuální nabídce najdeme Rakovnického BAKALÁŘE.
 

ImageSudová vína

Sudová vína jsou nově určena výhradně na prodej s sebou v PET lahvích o objemech 1l a 2l, ke kterým přibyla vína v Bag in Boxech o objemech 5l a 20l.

Dnes se každé vinařství přizpůsobuje požadavkům vyhlášek vinařského zákona. V našich provozovnách se nyní setkáme se stáčeným vínem z 20l Bag in boxu, který si lze taktéž objednat celý ke spotřebě. Rozšířili jsme nabídku tedy o 20l a 5l Bag in boxy, které rozšiřují odrůdovou skladbu levnější, ale stejně kvalitní vín. V Bag in boxech tedy najdeme základní, ale i přívlastková vína.

Základem sortimentu jsou vína z vlastní produkce, vinařství Víno Rovenius s.r.o., která jsou vyráběná s největší pílí, s ohledem na kvalitu. Vína vyrábíme v malebné vinařské obci Čejkovice. Bílá i červená přívlastkova vína jsou vyráběné metodou řízeného kvašení v Rakvicích. Mezi naše hlavní odrůdy patří: Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Pálava, Tramín červený, Rulandské šedé, Hibernal, Rulandské bílé, Chardonnay, Muškát Moravský, Muller Thurgau, Frankovka, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Rulandské modré... Vybíráme si nejlepší oblasti pro danou odrůdu.

 

Rovensklípek Brno

V Brněnské provozovně je občas veselo. Jednou za 2 týdny pořádáme sklepní zpívanky. Kytary, klavír, flétny, zpěv. Kdo si co donese na to hraje a zpíváme nám všem známé písně. Informace dohledáte na stránkách facebooku Rovensklipek Brno a nebo telefonicky na čísle 720 204 195 - Daniel Kobielusz.

Adresa

Adresa:
Chrlické náměstí 4
643 00 Brno - Chrlice

Otevírací doba

Pondělí - Středa: zavřeno
Čtvrtek: 14 - 22 hod
Pátek: 14 - 23 hod
Sobota: 17 - 23 hod

Neděle: zavřeno

Rezervace stolů
Na čísle : 530 515 518 nebo na 720 204 195 (Daniel Kobielusz)

Požadavky na oslavy či večírky idealně emailem na:
daniel@rovenius.cz nebo michal@rovenius.cz

Rumová nabídka.pdf (216kb)