Co je to Rovensklípek - místo, kde si je vinař a milovník vína ROVEN

Sklepní stylová nekuřácká vinárna Rovensklípek Brno, celoročně vytápěná krbem, v sobě kombinuje přednosti vinárny a vinotéky. Celková kapacita vinárny je cca 50 osob.

Základem našeho sortimentu jsou vína z našeho vinařství Víno Rovenius s.r.o., která vyrábíme v malebné vinařské obci Čejkovice a bílá přívlastkova vína metodou řízeného kvašení v Rakvicích. Mezi naše hlavní odrůdy patří: Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Pálava, Tramín červený, Rulandské šedé, Hibernal, Rulandské bílé, Chardonnay, Muškát Moravský, Muller Thurgau, Frankovka, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Rulandské modré... Vybíráme si nejlepší oblasti pro danou odrůdu.

V rámci ochutnávek máte možnost u nás ochutnat  starobylou odrůdu Chorvát (víno vonící a zejména chutnající po lesních jahodách.

Nabízíme i vysoce kvalitní sudová vína (zejména přívlastky kabinetní). Můžete se těšit na tyto odrůdy: Muller Thurgau, Chardonnay, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Frankovka, André, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Modrý Portugal.
V nabídce máme vždy 4 druhy sudových vín a průběžně je obměňujeme ( 2 bílá vína, 1 červené víno a 1 růžové víno).

Kterýkoli den si u nás můžete dopřát ochutnávku lahvových přívlastkových vín. Vína rozléváme po 0,5 dcl.

Sortiment našich vín naleznete na našich stránkách v sekci sortiment vin Rovenius

Zároveň bychom vám velice rádi nabídli kvalitní čepovaná piva od malých pivovarů. Nejsme vázaní žádných pivovarem, proto se snažíme vybírat i ta nejlahodnější piva. Milovníci tohoto zlatavého moku si tedy u nás také příjdou na své. Nyní máme v nabídce Zámecký pivovar Bratčice 10° (nefiltrované a nepasterizované pivo).

V naší nabídce dále naleznete různé druhy nealkoholických nápojů, čepovanou oranžádu, různé druhy pochutit (variace sýrů, fantastické škvarky, domácí klobása Rybka Podivín, sušená rajčata, olivy, variace suchých plodů, vinná hořčice, vinné želé, vinná omáčka, výborné uzené maso a nechybí i kvalitní destiláty. Naše rumová sbírka se postupně rozšiřuje a nyní máme v nabídce cca 30 fantastických rumů.

Dále máme v nabídce kompletní sortiment slámových vín z vinařství Oldřicha Drápala st. za bezkonkurenční ceny.

Pravidelně pro vás budeme připravovat posezení při cimbálové muzice. K ochutnání budou speciální degustační menu.


Adresa

Adresa:
Chrlické náměstí 4
643 00 Brno - Chrlice

Burčáková otevírací doba :

Pondělí - Čtvrtek: 14 - 22 hod
Pátek: 14 - 23 hod
Sobota: 17 - 23 hod
Neděle: zavřeno (na oslavu či firemní akci dle domluvy)

Rezervace stolů
Na čísle : 530 515 518